Pieczenie bułek

Dzieci z klasy pierwszej utrwalały zapis literki ,,DŻ’’ w przepisie na bułki drożdżowe. Kolejnym etapem były oczywiście przejście do działań praktycznych czyli pieczenia z ciasta drożdżowego – bułek. Wszystkim smakowały takie prosto z piekarnika. Postanowiliśmy jednak przygotować z nich zdrowe kanapki, pełne warzyw i szczypiorku z przyszkolnego ogródka. Dzieci, z malutką pomocą rodziców, wykonały mnóstwo pysznych, zdrowych kanapeczek z drożdżowych bułeczek.
Czytaj dalej Pieczenie bułek

Owocowy dzień

Kolejny raz dzieci z klasy I oraz ze świetlicy spotkały się po zajęciach na wspólnych warsztatach kulinarnych. Naszym tematem były owoce. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowywały owoce pod różną postacią: lemoniady, ludzików owocowych, pizzy z arbuza itp.

Czytaj dalej Owocowy dzień

Podchody

W piątek – 9 czerwca, po zajęciach odbyły się podchody dla pierwszaków i dzieci ze świetlicy. Tradycyjnie odbył się podział na grupy, podział zadań. Dzieci uczyły się zabawy więc zabawa odbyła się na terenie szkoły. Następnym razem ruszymy dalej. Zabawa była udana.
Czytaj dalej Podchody

Dzień Rodziny

Dnia 1 czerwca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Dyrektor szkoły Ewa Płotka przywitała wszystkich i przedstawiła program imprezy. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Gminy Żukowo – Wojciech Kankowski oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzeszewie. Rozpoczęliśmy zabawę teatrzykiem pt. „Przygody Misia”. Nasz bohater przypomniał najmłodszym jak przechodzić przez jezdnię i zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. Z okazji Dnia Dziecka wszyscy otrzymali lody od firmy Algida, a pan burmistrz z „Gryfinkiem” obdarował dzieci cukierkami. Ciasta i napoje można było nabyć u uczniów kl. V.

Czytaj dalej Dzień Rodziny

Podsumowanie Kampanii „Rowerowy Maj”

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie odbyło się podsumowanie kampanii „Rowerowy Maj”. Dla każdej szkoły przygotowano duże paczki. Nasza szkoła otrzymała dwie. Dużą paczkę dla uczniów, a drugą małą, dla pracowników szkoły. Wszyscy aktywni uczestnicy, bez względu na to, ile razy przyjechali do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce zostali nagrodzeni i otrzymali upominki!

Czytaj dalej Podsumowanie Kampanii „Rowerowy Maj”

„Dzieciaki Bystrzaki”
w naszej Szkole

Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego a zatem również do ukończenia pierwszego etapu projektu ” Dzieciaki Bystrzaki”. Uczniowie z dużą chęcią i zaangażowaniem uczestniczyli w licznych zajęciach jakie dzięki projektowi mogła zaoferować nasza szkoła. Celem głównym było wsparcie wszechstronnego rozwoju dzieci i wyrównanie ich szans edukacyjnych oraz ukierunkowanie na wyrównywanie dostępu do nowoczesnej, otwartej edukacji, służącej przyspieszeniu rozwoju społecznego.
Dzieci zainteresowały się bardziej naukami matematyczno-przyrodniczymi, usprawniły swoje dysfunkcje i wyrównały nieprzyswojony materiał.

Czytaj dalej „Dzieciaki Bystrzaki”
w naszej Szkole