Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzień ten obchodzony jest na całym świecie 23 kwietnia, a w naszej szkole w piątek 22 kwietnia w związku z tym wydarzeniem odbyło się spotkanie w bibliotece szkolnej. Uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowywali się już wcześniej do zaprezentowania swoich książek.

Pomoc rodziców okazała się niezbędna. Wykazali zainteresowanie i zaszczycili nas również swoją obecnością. Grupa uczniów z klasy trzeciej pod kierunkiem wychowawcy i bibliotekarza Beaty Klawikowskiej przekazała ważne informacje dotyczące tego dnia. Niektórzy uczniowie z klas I i II mogli wykazać się umiejętnością głośnego czytania, inni umiejętnością uważnego słuchania oraz wiedzą na temat znanych książek. Chętne dzieci miały okazję zaprezentować swoje ulubione książki przyniesione z domu. Z wielkim zaangażowaniem opowiadały o nich i je prezentowały, a mamusie mówiły o książkach, które chętnie czytały w dzieciństwie. Spotkanie możemy zaliczyć do udanych i mamy nadzieję, że dzieci będą pamiętały, że KSIĄŻKI TO ICH PRZYJACIELE.

„Stare chińskie przysłowie mówi ponoć tak – kiedy przeczytasz nową książkę to tak, jakbyś znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytasz książkę, którą już kiedyś czytałeś to tak, jakbyś się ze starym przyjacielem spotkał ponownie po latach.”

Opracowała: Beata Klawikowska

→Galeria