“Opowiedz mi bajkę…”

18 grudnia w sobotę odbyła się promocja książki z płytą „Opowiedz mi bajkę…” , która zawiera kilkanaście bajek kaszubskich w języku kaszubskim i polskim. Płytowa wersja bajki powstała przy udziale czternaściorga naszych uczniów.

Uzdolnione muzycznie dzieci podczas wrześniowych warsztatów ilustrowały bajki pracując pod okiem kompozytorki – Agnieszki Stulgińskiej w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z niecierpliwością czekały na wydanie publikacji, do której ilustracje stworzyła Ewa Poklewska-Koziełło. Jest to pierwsze wydanie kaszubskich bajek w wersji mp3, mamy więc nadzieję, że stanie się pożyteczną pomocą dydaktyczną dla dzieci uczących się języka kaszubskiego, a także spopularyzuje niezwykle urocze podania i legendy, które od lat przekazywano z pokolenia na pokolenie.

Zapraszamy wszystkich na zabawę, która będzie towarzyszyć promocji książki 18 grudnia 2010 roku o godz. 16.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Dzieci, które uczestniczyły w warsztatach otrzymają książeczkę w prezencie, a publikacja trafi także do bibliotek szkół , które prowadzą zajęcia z języka kaszubskiego.

 

Tekst: Monika Bąkowska-Łajmig