Druga klasa w poszukiwaniu dziesięciu skarpetek

Biblioteka szkolna w dniach od 11 do 16 marca przy ogromnym wsparciu i inicjatywie wychowawcy Pani Beaty Klawikowskiej  zorganizowała tydzień głośnego czytania książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, czterech prawych i sześciu lewych” polskiej pisarki Justyny Bednarek.

Opowieści o skarpetkach to wielokrotnie nagradzana pozycja dla dzieci. Zyskała ona uznanie nie tylko znawców literatury ale również rodziców i co najważniejsze najmłodszych czytelników. Nasi drugoklasiści słuchali książki z dużym zainteresowaniem, czasami w towarzystwie swoich ulubionych skarpetek.

Tydzień głośnego czytania zakończył się konkursem czytelniczym, który miał na celu kształtowanie wrażliwości na odbiór utworów literackich; promowanie czytelnictwa oraz rozwój myślenia i inwencji twórczej uczniów.
Klasa współzawodniczyła w pięciu grupach czteroosobowych. Drużyny wykonywały przeróżne skarpetkowe zadania. Najtrudniejszym i zarazem najciekawszym zadaniem było wymyślenie nowej historii o skarpetkach z wykorzystaniem story cubes.

Zwycięzcami została drużyna białego kotka. Jednak na wszystkich uczestników czekały nagrody i medale, a największą nagrodą okazała się radość
ze wspólnie spędzonego czasu w krainie dziesięciu skarpetek.

Opracowała: Małgorzata Białek