Dzień dziecka na katamaranie i w kinie

„Kto Ty jesteś ? Polak mały!” pod takim hasłem, w piątek 1 czerwca, uczniowie kl. II, IVA, VI wyruszyli w jubileuszowy, 25 rejs z okazji Dnia Dziecka w Gdańsku.

Wydarzenie zorganizował Caritas Archidiecezji Gdańskiej przy współpracy z Żeglugą Gdańską oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Cała uroczystość, tradycyjnie już rozpoczęła się o godz. 10.00 w Bazylice Mariackiej, gdzie zgromadziły się dzieci wraz z wolontariuszami i gośćmi. Po krótkiej modlitwie w Bazylice Mariackiej i złożeniu kwiatów przy grobie Macieja Płażyńskiego, wszystkie dzieci wyruszyły ul. Długą w kolorowym korowodzie na nadbrzeże, gdzie czekał na nie katamaran Rubin. A na katamaranie była, jak co roku cała masa atrakcji i niespodzianek. Ponieważ w Polsce obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości, wszystkie przygotowane atrakcje były tak zaplanowane, aby każde dziecko mogło odkrywać piękno swojej Ojczyzny oraz jeszcze lepiej poznać jej historię. Na zakończenie rejsu, w Sopocie, na każde dziecko czekał tort.

Uczniowie klasy V z okazji Dnia Dziecka wybrali się na film pt.: ,,Wyszczekani’’ oraz spacerowali brzegiem morza.
W wycieczce brało udział 42 dzieci. Opiekę nad nimi sprawowały: Agata Treder, Irena Czaja, Barbara Miszk.
Na miejscu zbiórki, czyli na placu przed szkołą dotarliśmy zmęczeni i szczęśliwi.

Opracowała: Barbara Miszk