Kiermasz świąteczny i warsztaty edukacyjne

9 grudnia 2017r. odbył się w szkole Kiermasz Świąteczny i warsztaty edukacyjne zorganizowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Celem kiermaszu była integracja społeczności lokalnej i szkolnej, prezentacja osiągnięć uczniów, warsztaty oraz zebranie środków finansowych na przeszczepienie komórek macierzystych dla uczennicy klasy IIIB, Klaudii Litwin.

Bardzo licznie odwiedzili nasza szkołę rodzice i goście: sołtys Elżbieta Klinkosz, ks. Edward Berezowski i trener-opiekun projektu „Zaprogramuj przyszłość”, Sławomir Baduro.
Po oficjalnym powitaniu na sali gimnastycznej, swoje talenty zaprezentowali uczniowie. Występy i pokazy spotkały się z dużym zainteresowaniem i nagrodzono je gromkimi oklaskami.
Podczas kiermaszu odbywały  się zajęcia edukacyjne: ,,Odkrywamy tajemnice świata doświadczając i eksperymentując. Programujemy swoją przyszłość z Dash i Dot”. Można było także wziąć udział w doświadczeniach przyrodniczo- chemicznych, ozdabianiu pierników oraz wykonywaniu ozdób choinkowych i kartek świątecznych. Dodatkową atrakcją była „Loteria Świąteczna”, w której każdy los wygrywał.

Na barwnym, kolorowym stole można było znaleźć: stroiki, choinki, bombki, kartki świąteczne oraz inne świąteczne ozdoby. Kolorowe ozdoby przyciągały wzroku, mieniąc się tysiącem barw a zapach domowego ciasta i aromatycznej herbaty wypełniły mury szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyła  się ta świąteczna kawiarenka 😉 W czasie trwania kiermaszu odbyła się aukcja, na której zostały wylicytowane maskotki robione przez społeczność szkolną.

Kiermasz i warsztaty okazały się kolejnym, wspaniałym wydarzeniem w murach Naszej Szkoły. Udało się zebrać ok. 9 tys. złotych!!!

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, darczyńcom,  nauczycielom i wychowawcom, którzy przyczynili się do zorganizowania okolicznościowej imprezy.

Opracowała: Ilona Wenta

→Galeria