Koncert wiosenny „Już wiosna!!!”

Dnia 20 marca br., w przeddzień pierwszego dnia wiosny, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Katarzyną Ropel, p. Iloną Wenta i p. Karoliną… wybrali się na koncert wiosenny z cyklu „Studenci- uczniom” zatytułowany „Już wiosna!!!” do Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki do Gdańska.

Mogliśmy usłyszeć tam utwory grane na wielu instrumentach: skrzypcach, fortepianie, wiolonczeli, flecie poprzecznym, akordeonie i harfie, która wywołała chyba największe zainteresowanie wśród zgromadzonych. Dowiedzieliśmy się o niej wielu ciekawych rzeczy. Obejrzeliśmy też kilka układów choreograficznych, wykonanych przez panie rytmiczki, które do tańca często dobierały rekwizyty, np. kolorową chustę czy… jabłka. Wysłuchaliśmy też utworów z Turcji i Finlandii w rodzimym języku.

Na akademickiej scenie pojawili się również nasi uczniowie: Vivian Walkusz z klasy 3 a i Krzysztof Jaster z klasy 3 b. Przygotowała ich i jednocześnie akompaniowała podczas koncertu p. Justyna Pobłocka- nauczyciel muzyki. Wykonali oni dla nas piosenkę pt. „To właśnie wiosna”, która została nagrodzona potem gromkimi brawami. Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy! Na zakończenie koncertu wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Wiosna” z repertuaru Skaldów, by muzycznie powitać wśród nas tę porę roku.

Opracowała: Justyna Pobłocka