Rekolekcje Wielkopostne

W dniach od 26-28 marca 2018 r. odbywały się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. Proboszcz E. Berezowski. Każdy dzień rekolekcji rozpoczynał się nauką rekolekcyjną wygłoszoną przez naszego księdza.

W pierwszym dniu rekolekcji uczniowie kl. O-IV poznali życie św. Stanisława Kostki oglądając ciekawy film i czytając Historię Życia Świętego. Każda klasa przygotowała plakat pt.,, Św. Stanisław Kostka’’ oraz plakat pt.,, W czym możemy naśladować Świętych’’ .Uczniowie klas starszych w tym dniu oglądali film pt. ,,Cud Eucharystii’’ i poznawali części Mszy św.. Poniedziałek był dla uczniów naszej szkoły dniem Sakramentu Spowiedzi św.

We wtorek uczniowie klas młodszych utrwalali wiadomości dotyczące mszy św. oraz oglądali film ,,Marcelino, Chleb i Wino’’. Klasy starsze poznały historię św. Stanisława Kostki oraz uczestniczyły w konkursie wiedzy religijnej. W kategorii klas IV-VII.
III miejsce zajęła klasa IVA;
II miejsce zajęła klasa V;
Mistrzami Wiedzy Religijnej zostali uczniowie klasy VI zajmując I miejsce. Po konkursie zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej zwycięskie klasy otrzymały Puchary Wiedzy Religijnej. Wielkie brawa dla zwycięzców i wszystkich którzy brali udział w konkursie religijnym.

Trzeci dzień rekolekcji rozpoczął się Drogą Krzyżową. Po Drodze Krzyżowej odbyła się uroczysta msza św. na zakończenie rekolekcji.
Rekolekcje dla wszystkich nas to szczególnie dni roku szkolnego. Chodź wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. Dostarczyły nam wielu ważnych i ciekawych myśli , do których z pewnością nie raz warto wrócić.

Opracowała: Barbara Miszk