„Witaj Majowa Jutrzenko!”

Z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie klasy IV a przybliżyli krótko historię pierwszej konstytucji w Europie, a następnie wystąpili w scence 3- majowej pt.”Maszeruje maj”.

Zachęcali na wesoło do obchodów święta narodowego. Śpiewali i tańczyli: Martyna Bronk, Sandra Dąbrowska, Agatka Plichta, Dominika Wansel, Roksana Rosołowska, Alicja Szymańska, Maksymilian Kilczewski, Bartek Skierka i Oskar Elgert.

Uczennice z klasy VII: Weronika Janc, Natalia Mierska, Kornelia Matuszak i Alicja Żarczyńska wykonały a capella piosenki: „Flaga polska” i „Witaj majowa jutrzenko” oraz wtórowały czwartoklasistom na nutę krakowiaka.

W przygotowanie uroczystości włączyły się nauczycielki: Alina Radomska – Bornowska (plastyka), Justyna Pobłocka (muzyka), Katarzyna Ropel (wykonanie chorągiewek z czwartoklasistami) i Jolanta Reszka (historia).

„(…) w zabawie i pracy, każdy z nas pamięta: jesteśmy Polacy”- te słowa podkreśliły, jak ważna dla nas Polaków jest Konstytucja z 1791 roku i dlatego dzisiaj o Niej pamiętamy…

Opracowała: Jolanta Reszka